Neonatolog dziecięcy

W Neomedica przyjmuje wiele specjalistów. Jeśli szukasz neonatologa dziecięcego, to właśnie tu znajdziesz dobrych specjalistów. Aby poznać pełna ofertę oraz umówić dziecko na wizytę, sprawdź stronę internetową gabinetów Neomedica: . Wiele osób ma obawy o swoje dziecko i chce mieć pewność, że jego dziecko jest zdrowe. Odpowiedni neonatolog dziecięcy pozwoli rozwiać wątpliwości oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Badania malucha: echo serca

W czasie wizyty dziecko może mieć wykonane badania. Jednym z nich jest USG doppler serca dziecka (echo serca). Jest to test, który wykorzystuje fale dźwiękowe (ultradźwięki) do tworzenia obrazów serca. Test dopplerowski wykorzystuje fale dźwiękowe do pomiaru prędkości i kierunku przepływu krwi.

Łącząc te testy, kardiolog dziecięcy otrzymuje użyteczne informacje na temat anatomii i funkcji serca. Echokardiografia jest najczęstszym badaniem stosowanym u dzieci do diagnozowania lub wykluczania chorób serca, a także do śledzenia dzieci, u których rozpoznano już problemy z sercem.

Badania układu nerwowego

W czasie wizyty lekarz może sprawdzać prawidłowość rozwoju maluszka. Jednym z badań, które może wykonać, to badanie USG przezciemiączkowe, które pozwoli mu na ocenę rozwoju układu nerwowego oraz mózgu, do czasu zrośnięcia się ciemiączka. Jest to badanie nieinwazyjne, do którego mama z dzieciątkiem nie musi się przygotowywać. Warto jednak zadbać, by maluch był wyspany i spokojny, wtedy badanie przeprowadza się szybciej i spokojniej.

  Najlepsi chirurdzy naczyniowi w Poznaniu