Najlepsi chirurdzy naczyniowi w Poznaniu

W Poznaniu w gabinetach neomedica, wykonuje się szereg badań obrazowych, w tym również badani USG. Jest ono przydatne dla chirurgii naczyniowej, która jest wykorzystywana w gabinetach. W Nomedica właśnie znajdziemy najlepszego chirurga naczyniowego w Poznaniu. Na wizytę można umówić się za pomocą formularza dostępnego na stronie:

Badania, które ratują życie

W gabinetach Neomedica w Poznaniu wykonuje się również badanie USG typu dopplerowskiego aorty brzusznej. Jest to nieinwazyjne badanie, które pozwala na wykrycie niebezpiecznych zmian, w tym najgroźniejszych dla zdrowia tętniaków aorty. Tętniaki aorty brzusznej rozwijają się powoli przez wiele lat i prawie nigdy nie powodują zauważalnych objawów. Od czasu do czasu, zwłaszcza u pacjentów z cienką warstwą tłuszczową, może być odczuwalne pulsujące uczucie w brzuchu. Im większy jest tętniak, tym większe jest prawdopodobieństwo jego pęknięcia lub pęknięcia. Dlatego ważne jest jego wczesne wykrycie.

Inne badania obrazowe

Tętniak aorty brzusznej jest jednym z najbardziej niebezpiecznych schorzeń układu naczyniowego. Lekarz może potwierdzić jego obecność za pomocą USG brzucha, tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy lub angiografii. Leczenie zależy od lokalizacji i wielkości tętniaka, a także od wieku, czynności nerek i innych schorzeń. Dlatego konieczne jest wykonywanie badań diagnostycznych, ponieważ tętniaki aorty w wielu przypadkach rozwijają się bezobjawowo, a mogą prowadzić do śmierci.

  Motywy ozdobne we wnętrzach