Wanny wolnostojące owalne – historia owalem się toczy

Obecnie trudno sobie wyobrazić, że jeszcze jakiś czas temu ludzie kąpali się w drewnianych baliach. Pierwsza wanna powstała dopiero w XVI wieku p.n.e na Krecie. Kształtem przypominała te, które znane są nam dzisiaj. Rzymskie termy charakteryzowały się jednak bogato zdobionymi, ogromnymi basenami. Dziś, jego zastępnikami w naszych domach są wanny owalne.

Wybór odpowiedniej z nich nie należy do najłatwiejszych rzeczy, bowiem najważniejszą rolę gra tutaj ilość dostępnego miejsca. Należy wziąć pod uwagę nie tylko długość i szerokość wanny, ale i przestrzeń poza jej obrębem. Najczęściej wybierane są wanny, mające 140-170/70 cm. Minimalny obszar, jaki pozwalałby na funkcjonalne używanie wanny wynosi dodatkowe 55 cm. Szczęśliwcy, posiadający dużą łazienkę najchętniej decydują się na wanny owalne wolnostojące.

Taka wanna owalna to nie tylko dodatek do łazienki. Jest to pewnego rodzaju serce tego pomieszczenia. Usytuowana na środku, nadaje wnętrzu ekskluzywnego charakteru i pozwala poczuć się w niej, jak w prawdziwym SPA. Doskonale prezentuje się z egzotycznymi roślinami i przenośnymi wieszakami na ręczniki. 

Właściciele mniejszych łazienek mogą pokusić się o wanny owalne do zabudowy. Te z kolei, muszą jednym z dłuższych boków być zamontowane przyściennie. Nie oznacza to jednak braku efektywnego wyglądu. Takie osoby mają bowiem spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór panelu do zabudowy lub płytek. Bogate i nowoczesne wzornictwo oraz różnorodność kształtów potrafią uczynić z łazienki – kąpielowy raj.

Jeżeli jednak, w twoim mieszkaniu znajduje się łazienka o niewielkich wymiarach, a interesują cię wyłącznie wanny wolnostojące owalne, to może dobrym pomysłem będzie jej montaż w sypialni? W takim pomieszczeniu z pewnością znajdzie się na nią sporo miejsca. Współcześnie coraz więcej par decyduj się właśnie na tę formę dla swojej własnej wygody.

Wanna owalna do zabudowy, a może wanna owalna wolnostojąca? Wszystkie te rodzaje znajdziesz na stronie internetowej sklepów MO: https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_WANNY_Wanny-owalne-228.html. Skorzystaj z ich profesjonalizmu i zakup wannę najwyższej jakości, dzięki której długa, relaksująca kąpiel stanie się twoją codzienną rutyną.

Comments are closed.