Mała łazienka sprytnie urządzona

Nie ważne, czy to kuchnia, łazienka czy salon- mając do dyspozycji dużą ilość wolnego miejsca, wystrój pomieszczenia można uzależnić wyłącznie od swoich indywidualnych preferencji oraz stanu budżetu domowego. Kiedy jednak zaczynamy remont łazienki, sprawa zaczyna się bardziej komplikować. Najczęściej dostępne miejsce do aranżacji to zaledwie pięć czy sześć metrów kwadratowych (tyle przeważnie mają łazienki znajdujące się blokach starego budownictwa, choć i w nowych osiedlach tendencja wcale się nie poprawiła). Mała łazienka niestety rządzi się swoimi prawami, które musimy respektować.

Decydując się na remont generalny, najczęściej wybieramy nowe płytki. To ważny etap, bo płytki będą determinować ceramikę łazienkową oraz armaturę. Jeśli chcemy stworzyć nowoczesne wnętrze, to musimy już na etapie kładzenia płytek wiedzieć, ile elementów armatury łazienkowej, baterii czy też deszczownic będzie ukryte pod warstwą ceramicznej płytki. Najczęściej w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach dominują jasne kolory, rzez co optycznie powiększamy przestrzeń. Daje to również stosunkowo duże pole do popisu, jeśli chodzi o dobór ceramiki łazienkowej.

Prysznic czy wanna?

W małych łazienkach zazwyczaj brakuje miejsca na wannę. Owszem, można ją zamontować, ale może się to odbyć kosztem utraty sporej ilości miejsca na pozostałą ceramikę sanitarną. Można skorzystać więc z alternatywy, jaką jest prysznic. Kabina prysznicowa jest takim elementem łazienkowego wyposażenia, którego wybór wymaga zazwyczaj sporej uwagi. Szczególnie na małych przestrzeniach, wybierając odpowiednią kabinę musimy skupić się na jej rozmiarach oraz kształcie.

Pozwoli to na odpowiednie dopasowanie do pomieszczenia, a także sprawi, że będzie ona odpowiednio estetyczna i wygodna w użytkowaniu. Po zakupie kabiny należy jeszcze wybrać odpowiedni brodzik. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, dzięki którym uda się idealnie dopasować go do kabiny prysznicowej. Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem jest wybór brodzika dedykowanego danej kabinie, w czym pomóc może asortyment tego samego producenta. Dzięki temu unikniemy problemów przy montażu i będziemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować.

  Wizyta u lekarza – wątroba boli

Armatura łazienkowa i dekoracje

Armatura łazienkowa w małej przestrzeni będzie elementem zwracającym uwagę. Jeśli będzie zbyt duża, bądź w zbyt mocno krzykliwych kolorach, to będzie przyciągać uwagę we wnętrzu, bądź zbyt mocno ją przytłoczy. Jedyny moment, kiedy takie rozwiązanie się sprawdzi jest wtedy, kiedy ceramika łazienkowa oraz inne elementy są bardzo proste czy w klasycznych kolorach. Mocno zaakcentowana armatura podkreśli inne elementy łazienki.

Na stronie Plus Outlet. największego sklepu z akcesoriami do łazienek, znaleźć można wiele kolekcji zarówno do małych, jak i dużych łazienek. W asortymencie mają wiele niestandardowych rozmiarów oraz małych wymiarów, które można wykorzystać w mini-łazienkach.